Evden Eve Nakliyat

Taşınma kararı verildikten sonra eşyaların paketlenme süreci de başlar. Bu süreç ev sahipleri için sıkıntı verici bir hal alır. Taşınma kararı aldıysanız ve eşyalarınızın bir kısmını kendiniz paketlemek istiyorsanız yapabileceklerinizi size maddeler halinde sunalım.

  • Öncelikle eşyalarınız için uygun büyüklüklerde koliler bulmalısınız. Bunları karton koliler satan işletmelerden alabileceğiniz gibi marketlerde ürünleri rafa dizdikten sonra çıkan kolileri de kullana bilirsiniz.
  • Paketleyeceğiniz eşya için bir kontrol listesi oluştura bilirsiniz. Bu size hangi eşyayı hangi koliye koyacağınız ve sonrasında hangi kolide hangi eşyanın olduğunu bulmanızda yardımcı olacaktır.
  • Daha sonra ihtiyacınız olmayan eşyaları ayıra bilir ve ihtiyaç sahiplerine iletebilir siniz. Böylelikle kullanmadığınız eşyaları kendinize yük etmezsiniz.
  • Kırılacak eşyaları mutlaka başka bir materyal ile sararak kolilere yerleştirin. Kolilerin taşınması esnasında cam vb. eşyalar birbirlerine çarparak kırılabilir. Kırılabilir ürünleri yerleştirdiğiniz kolilerin içinde boşluk bırakmamaya çalışın ve kolinin üzerine mutlaka kırılabilir eşya olduğunu belirten büyük notlar yazın.
  • İçinde sıvı bulunan eşyaların her birini naylon torbalara koyarak ayrı bir koliye koyun.
  • Kitap gibi adedi arttığında ağırlık olarak taşınması zor eşyalarınızı küçük kolilere koyun. Koli adedi artacaktır ancak taşıması daha kolay olacaktır.

Dilerseniz siz sadece keyfinize bakın tüm paketleme işlemlerini Mühür Evden Eve Nakliyat sizin için yapsın.